Taneční klub Starlet Brno patří již několik desetiletí mezi naši špičku ve svém oboru. Řadí se k nejstarším, největším a nejlepším tanečním klubům v celé České republice.

Vítejte na našich stránkách. Taneční klub taneční školy Starlet Brno má mezi naší taneční veřejností vynikající jméno a dlouholetou tradici. Byl založen již roku 1958 a již od samého začátku vychovává taneční páry všech věkových i výkonnostních kategorií v oboru Taneční sport (dříve společenský tanec). Z našich řad vzešel nejeden mistr republiky v latinsko-amerických tancích, ale i v tancích standardních. Družstva složená z našich nejlepších párů se každoročně prezentují na mistrovství republiky družstev, kde také několikrát dosáhla mistrovského titulu. Naše taneční páry mezinárodní třídy dosahují výrazných úspěchů na domácích i zahraničních soutěžích.

Snažení v klubu je zaměřeno i na naše vyrůstající naděje v dětských a juniorských složkách, bez jejichž existence si činnost a budoucnost celého klubu nelze vůbec představit. O naše páry se stará několik mistrů republiky, profesionálové.

Taneční klub Starlet v úzké spolupráci s Taneční školou patří již několik desetiletí mezi naši špičku ve svém oboru. Řadí se k nejstarším, největším a nejlepším tanečním klubům v celé České republice. Zkušenost, tradice a um se již dávno staly samozřejmým krédem osob pohybujících se kolem názvu STARLET.

Nová soutěžní sezóna 2017/2018 začíná Tisk Email
Středa, 30 Srpen 2017 13:51

V nové soutěžní sezóně 2017/2018 je spousta změn, co se týká trenérů, složek i jednotlivých vedoucích v našem klubu. Kompletní přehled si můžete stáhnout zde. Harmonogram tréninků složek K1, K2, K3 a K5 v našem hlavním sále na Horní 32 je přiložen zde a vždy ho najdete v sekci O nás/Tréninky složek. Přejeme hodně výborných umístění na soutěžích a spokojenot z Vašich tréninků.

 
Zemřel Pan Vladimír Buryan Tisk Email
Sobota, 08 Červenec 2017 10:34

V sobotu 8. července odešel do tanečního nebe velký guru českého tancování, propagátor společenského tance nejen v českých, ale i v mnoha zahraničních zemích, neobyčejný taneční mistr, vynikající moderátor, tvůrce společenské zábavy, mezinárodní porotce, trenér, choreograf, zakladatel našeho klubu (1958), zakladatel tradice letních tanečních škol, čestný předseda Starlet klubu, člen Síně slávy Starletu, člen Síně slávy ČSTS, ředitel Taneční školy, pan Vladimír Buryan (88). Čest jeho památce!

buryan

 
Závěrečný večírek Starletu Tisk Email
Čtvrtek, 25 Květen 2017 10:15

Jako každý rok i letos se na konci taneční sezóny koná Závěrečný večírek Starletu určený pro současné a bývalé členy klubu. Přijďte tedy ve čtvrtek 22. června do sálu TŠ Starlet na ulici Špitálka 6 v 19.00 hod. Budeme se bavit, tančit, povídat, vzpomínat atd. Doufejme, že i letos se tady sejdou na prima akci nejen současní členové klubu, ale i bývalí a třeba i členové, kteří stály u zrodu tohoto velkoklubu v roce 1958 (!).

alt

 
Skryje 2017 Tisk Email
Čtvrtek, 25 Květen 2017 10:07

V sobotu 24. června se opět uskuteční vzpomínková akce bývalé Letní školy tance ve Skryjích u Tišnova. Akce je určena pro bývalé členy klubu, bývalé absolventy této legendární taneční školy v přírodě, ale vítáni budou i současní členové Starlet klubu. Udělejte si úžasný výlet. Akce se koná v překrásném údolí řeky Bobrůvky za Tišnovem, resp. za obcí Skryje. Organizace je naprosto volná, příjezd je individuální kdykoliv během dne. V okolí je možnost výletů (např. Trenckova rokle), ale jsou zde i výletní hospůdky. Přespání je ve volné přírodě ve svých stanech, příp. pod širákem, se svým přivezeným proviantem. Večer bude tradiční posezení u ohně za zvuku kytar a zpěvu známé kapely Pomeranč. Doprava je možná autem či busem do obce Skryje. Poté pěšky do údolí cca půl hodiny proti toku říčky. GPS: 49.3934536N, 16.2957139E

alt

 
Seznam naplánovaných soustředění na rok 2017 Tisk Email
Středa, 24 Květen 2017 08:58

V přiloženém souboru najdete aktualizovaný seznam naplánovaných tzv. malých soustředění všech složek klubu v sále na Horní 32 na celý rok 2017. Poslední aktualizace proběhla k 24. květnu 2017.

 
Čest paní Jarce Kosmákové Tisk Email
Úterý, 23 Květen 2017 14:09

Ve věku 67 let zemřela po dlouhé těžké nemoci paní Ing. Jarmila Kosmáková.

Paní Jarka, jak jí nikdo jinak neřekl, patřila mezi vynikající tanečnice – byla finalistkou Mistrovství Československa, vicemistryní v latinsko-amerických tancích. Reprezentovala nejen naši republiku na mnoha soutěžích v zahraničí, ale především Taneční klub Starlet. Přes svoji těžkou nemoc se pravidelně účastnila vrcholných soutěží jako odborný divák. V roce 2014 byla uvedena do Síně Slávy Starletu.

Byla vždy dámou nejen svou vizáží, ale také svou duší. Byla oddána tanci a do posledních chvil se snažila věnovat různým tanečním oborům. Jako lektorka Taneční školy Starlet působila až do roku 2016.

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 26. května 2017 ve 12:00 hod. v brněnském krematoriu.

Čest její památce.

kosmakova1

 
Gala Dance Starlet 2017 Tisk Email
Pátek, 07 Duben 2017 09:48

Ve čtvrtek 20. dubna se uskuteční tradiční akce Gala Dance STARLET v Kulturním centru Babylon (Stadion). Jedná se o prestižní, prezentační, výkladní akci Starletu - taneční školy a tanečního klubu. Časový harmonogram najdete ZDE. Budou zde jako vždy soutěže dětí a juniorů v odpoledních hodinách (bez rozdílu tříd a věku, nejedná se o výsledek, jedná se o účast a schopnost se předvést!), začínající děti z K73 budou mít ukázky jednotlivých tanců; obdobně proběhne ve večerních hodinách soutěž mládežníků, dospělých a seniorů se zvlášť oceněním i pro seniory a mládež a 10T; součástí je také i soutěž ShowDance bez určení věku a stylu; budou zde opět uvedeny některé klubové legendy do Síně Slávy Starletu; budou zde různé ukázky TŠ, Formace vicemistrů ČR, plesové choreografie, street dance atd. Přijďte se podívat na nádherné výkony a krásu tance!

2017 gala plakat mensi

 
Soutěž F "efek" Tisk Email
Čtvrtek, 19 Leden 2017 10:36

V úterý 17. ledna se konala tradiční akce ve spolupráci Taneční školy a Tanečního klubu - soutěž F (efek) - dříve éček, tzn. soutěž vybraných najlepších párů z letošního ročníku všech absolventů základních kurzů středoškoláků Taneční školy STARLET. Na startu se objevilo přes 30 mladých, krásných a šikovných párů a přes tři kola se do finále probojovalo šest nejlepších. Všichni zúčastnění dostali malé věcné přivítání a pozvánku do tanečního klubu (přípravka K4), kde by mohli s...vé schopnosti rychle zdokonalovat pod vedením fundovaných trenérů. První tři páry dostaly ceny a medaile. Blahopřejeme! Více info na: https://www.facebook.com/TK-Starlet-Brno-398038757027/

 
Seznam naplánovaných soustředění na rok 2017 Tisk Email
Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 16:15

V přiloženém souboru najdete aktualizovaný seznam naplánovaných tzv. malých soustředění všech složek klubu v sále na Horní 32 na celý rok 2017. Poslední aktualizace proběhla k 8. prosinci 2016.

 
Vánoční večírky 2016 Tisk Email
Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 15:07

Vánoční večírek současných členů TK STARLET Brno a jejich přátel a trenérů se uskuteční ve středu 21. prosince v hlavním sále klubu na Horní 32 - pozvánka ZDE. Tradiční večírek bývalých Starleťáků a jejich přátel a známých se uskuteční ve čtvrtek 22. prosince v baru u Ladě Neruda na Šámalové 62 - pozvánka ZDE.

 

Hledat

 

RSS

Facebook!