Taneční klub Starlet Brno patří již několik desetiletí mezi naši špičku ve svém oboru. Řadí se k nejstarším, největším a nejlepším tanečním klubům v celé České republice.

Vítejte na našich stránkách. Taneční klub taneční školy Starlet Brno má mezi naší taneční veřejností vynikající jméno a dlouholetou tradici. Byl založen již roku 1958 a již od samého začátku vychovává taneční páry všech věkových i výkonnostních kategorií v oboru Taneční sport (dříve společenský tanec). Z našich řad vzešel nejeden mistr republiky v latinsko-amerických tancích, ale i v tancích standardních. Družstva složená z našich nejlepších párů se každoročně prezentují na mistrovství republiky družstev, kde také několikrát dosáhla mistrovského titulu. Naše taneční páry mezinárodní třídy dosahují výrazných úspěchů na domácích i zahraničních soutěžích.

Snažení v klubu je zaměřeno i na naše vyrůstající naděje v dětských a juniorských složkách, bez jejichž existence si činnost a budoucnost celého klubu nelze vůbec představit. O naše páry se stará několik mistrů republiky, profesionálové.

Taneční klub Starlet v úzké spolupráci s Taneční školou patří již několik desetiletí mezi naši špičku ve svém oboru. Řadí se k nejstarším, největším a nejlepším tanečním klubům v celé České republice. Zkušenost, tradice a um se již dávno staly samozřejmým krédem osob pohybujících se kolem názvu STARLET.

Skryje 2020 - opět tradiční setkání Tisk Email
Pondělí, 25 Květen 2020 09:14

V sobotu 13. června 2020 se opět uskuteční vzpomínková akce bývalé Letní školy tance ve Skryjích u Tišnova. Akce je určena pro bývalé členy klubu, bývalé absolventy této legendární taneční školy v přírodě, ale vítáni budou i současní členové Starlet Brno TK Orel Telnice klubu. Udělejte si úžasný výlet. Akce se koná v překrásném údolí řeky Bobrůvky za Tišnovem, resp. za obcí Skryje. Organizace je naprosto volná, příjezd je individuální kdykoliv během dne. V okolí je možnost výletů (např. Trenckova rokle), ale jsou zde i výletní hospůdky. Přespání je ve volné přírodě ve svých stanech, příp. pod širákem, se svým přivezeným proviantem. Večer bude tradiční posezení u ohně za zvuku kytar a zpěvu známé kapely Pomeranč. Doprava je možná autem či busem do obce Skryje. Poté pěšky do údolí cca půl hodiny proti toku říčky. GPS: 49.3934536N, 16.2957139E

Skryje 2020

 
Opět tradiční setkání ve Skryjích Tisk Email
Čtvrtek, 06 Červen 2019 11:06

V sobotu 22. června 2019 se opět uskuteční vzpomínková akce bývalé Letní školy tance ve Skryjích u Tišnova. Akce je určena pro bývalé členy klubu, bývalé absolventy této legendární taneční školy v přírodě, ale vítáni budou i současní členové Starlet Brno TK Orel Telnice klubu. Udělejte si úžasný výlet. Akce se koná v překrásném údolí řeky Bobrůvky za Tišnovem, resp. za obcí Skryje. Organizace je naprosto volná, příjezd je individuální kdykoliv během dne. V okolí je možnost výletů (např. Trenckova rokle), ale jsou zde i výletní hospůdky. Přespání je ve volné přírodě ve svých stanech, příp. pod širákem, se svým přivezeným proviantem. Večer bude tradiční posezení u ohně za zvuku kytar a zpěvu známé kapely Pomeranč. Doprava je možná autem či busem do obce Skryje. Poté pěšky do údolí cca půl hodiny proti toku říčky. GPS: 49.3934536N, 16.2957139E

 
Vánoční večírek bývalých Starleťáků Tisk Email
Úterý, 18 Prosinec 2018 13:04

Vánoční večírek bývalých Starleťáků.

Sejdeme se v pátek 21. prosince ve studiu Šámalka na ulici Šámalova 62 v 18.00 hod.

Přijďte ze všech generací našeho klubu, řekněte to všem svým známým!.

 
STARLET Brno TK OREL Telnice Tisk Email
Úterý, 06 Listopad 2018 13:07

Vážení a milí tanečníci, funkcionáři a organizátoři soutěží, vedoucí klubů, vážená taneční veřejnosti. Dne 23. 10. 2018 došlo k progresivní změně díky dohodě o spolupráci s TŠ Starlet a TK Orel Telnice a jmenovaný taneční klub se přejmenoval na Starlet Brno TK Orel Telnice.

Učinili jsme tak po důsledné a zralé úvaze a spojili síly s jedním z nejúspěšnějších tanečních klubů na straně jedné a s historicky nejúspěšnější taneční školou na straně druhé, která po stejně zralé úvaze cítí potenciál ve společné spolupráci. Celý život je o změnách a každá změna by měla vést k lepšímu, jinak postrádá svůj smysl. Věříme, že z hlediska budoucnosti nám nová spolupráce přinese úžasné možnosti, které dokážeme proměnit v úspěch a pozitivní konkurenci pro české taneční prostředí. Starlet Brno TK Orel Telnice se těší na všechno nové a s Vámi všemi na brzké setkání na tanečních parketech. Tato webová stránka dozná v nejbližší chvíli změn a budou zde převládat zejména informace o náborových a přípravných složkách klubu, které zůstávají pod organizačním dohledem Taneční školy STARLET.


Stránky nového klubu.
Facebook

 
Členská schůze Tisk Email
Čtvrtek, 04 Říjen 2018 15:55

Pozvánka na zasedání členské schůze spolku TK Starlet Brno z.s.

 
Gala Dance Starlet 2018 Tisk Email
Čtvrtek, 26 Duben 2018 09:23
GALA DANCE STARLET je tradiční akce Taneční školy a Tanečního klubu STARLET v Brně. Přesný harmonogram akce si stáhněte ZDE. Letos bude výjimečná oslavami 50 let vzniku Taneční školy a 60 lety existence Tanečního klubu. Uvidíte výkony nejlepších tanečních párů všech věkových i výkonnostních kategorií. Akce určená pro absolventy tanečních kurzů (večer bude probíhat také tančírna pro veřejnost), pro bývalé i současné členy klubu, pro všechny fanoušky tance. Součástí slavnostního dne bude představení všech soutěžních párů Starletu ve standardních i latinsko-amerických tancích:
- výkonnostní třídy TPV, E, D, C, B, A, M
- Děti, Junioři, Mládež, Hlavní, Senioři
- uvedení legend do Síně slávy
- SÓLO tanec finalistů
- SHOW DANCE
- FORMACE Mistrů ČR
- plesové choreografie
 

2018 gala obr

 
Pozvánka na Členskou schůzi spolku 2017 Tisk Email
Úterý, 05 Prosinec 2017 12:56

Zveme řádné členy na Členskou shcůzi spolku Taneční klub Taneční školy Starlet, z.s.

 
Nová soutěžní sezóna 2017/2018 začíná Tisk Email
Středa, 30 Srpen 2017 13:51

V nové soutěžní sezóně 2017/2018 je spousta změn, co se týká trenérů, složek i jednotlivých vedoucích v našem klubu. Kompletní přehled si můžete stáhnout zde. Harmonogram tréninků složek K1, K2, K3 a K5 v našem hlavním sále na Horní 32 je přiložen zde a vždy ho najdete v sekci O nás/Tréninky složek. Přejeme hodně výborných umístění na soutěžích a spokojenot z Vašich tréninků.

 
Zemřel Pan Vladimír Buryan Tisk Email
Sobota, 08 Červenec 2017 10:34

V sobotu 8. července odešel do tanečního nebe velký guru českého tancování, propagátor společenského tance nejen v českých, ale i v mnoha zahraničních zemích, neobyčejný taneční mistr, vynikající moderátor, tvůrce společenské zábavy, mezinárodní porotce, trenér, choreograf, zakladatel našeho klubu (1958), zakladatel tradice letních tanečních škol, čestný předseda Starlet klubu, člen Síně slávy Starletu, člen Síně slávy ČSTS, ředitel Taneční školy, pan Vladimír Buryan (88). Čest jeho památce!

buryan

 
Závěrečný večírek Starletu Tisk Email
Čtvrtek, 25 Květen 2017 10:15

Jako každý rok i letos se na konci taneční sezóny koná Závěrečný večírek Starletu určený pro současné a bývalé členy klubu. Přijďte tedy ve čtvrtek 22. června do sálu TŠ Starlet na ulici Špitálka 6 v 19.00 hod. Budeme se bavit, tančit, povídat, vzpomínat atd. Doufejme, že i letos se tady sejdou na prima akci nejen současní členové klubu, ale i bývalí a třeba i členové, kteří stály u zrodu tohoto velkoklubu v roce 1958 (!).

alt

 

Hledat

 

RSS

Facebook!